HKDU Potoci

Pod pokroviteljstvom Župnoga ureda Potoci već šestu godinu djeluje HKUD Potoci. Prva sekcija koja je nastala pri ovom društvu jest tamburaški sastav, kojega veoma uspješno vodi od samoga početka Davor Kožul. Od ove jeseni krenuli smo i s folklornom sekcijom. Do sada nismo pokušavali s folklorom jer je bilo nekih drugih pokušaja, koji su se očito izjalovili. Druga skupina folklorašaPa evo dali smo priliku i folklornoj sekciji za koju možemo reći da je krenula u veoma kvalitetnom smjeru. Folklornu sekciju sačinjavaju djeca od 1. do 8. razreda osnovne škole. U folklornoj skupini je oko 70 članova. Djecu uvježbava Vedran Vidović iz Rodoča, Vedran je zaljubljenik u folklor, član i voditelj KUD Rodoč. Nadamo se da ćemo u idućoj godini vidjeti i prve rezultate ovih proba.
Tamburaši, njih 16, i u ovoj godini nastavljaju sa svojim marljivim radom. Tako smo ih u protekloj godini imali čast slušati na prigodnim misama u našoj župi, posebno u božićnom vremenu, održali su već tradicionalni koncert za župni patron, zatim zapaženi nastup u KŠC Sveti Pavao – Zenica, te u župama Čapljini, Kruševu, u crkvi u Rodoču, kao posebni gosti nastupili su i na godišnjem koncertu KUD Rodoč i Jasenica Blago naše. Na žalost, iako ima više zainteresirane djece, za sada nismo u mogućnosti proširiti članove u tamburaškom sastavu zbog nedostatka novca za kupnju novih instrumenata.

 

Prva skupina folkloraša

 


Potoci, 2013.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/zupapoto/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405