Laku noć uz Bjelopoljske tamburaše

Ljetna proba tamburaša 2018.Ove jeseni navršava se 10 godina od obnovljenog rada Bjelopoljskih tamburaša. Prije deset godina su obnovljeni u krilu Župnog ureda Presvetoga Srca Isusova u Potocima. Rođeni su željom i voljom don Josipa Galića tada novog bjelopoljskog župnika kao uspomena na bjelopoljskog učitelja Esmingera, koji je između dva svjetska rata osnovao Bjelopoljske tamburaše. Prve probe Esmingerovih tamburaša održavale su se u prostorijama župe Potoci. Esminger umire pred Drugi svjetski rat, a nakon Drugog svjetskog rata probe su se održavale u mjesnim gostionicama i kasnije u društvenom Domu Potoci. Današnje tamburaše vodi marljivi i zauzeti Bjelopoljac gospodin Davor Kožul. Ove godine voditelj Davor je ujedinio tamburaše iz župe Potoci, Kruševo, Cim i Blagaj-Buna. Probe se održavaju u Potocima i u Kruševu. Iskreno hvala voditelju i svim članovima koji vas pozdravljaju s jesenske probe s pjesmom „Zbog tebe“. Laku noć!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/zupapoto/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405