Istinski Božić-Beskućnika primi

Anka Zadro sa župnikom i Zrinkom Džidić-Bošković ispred svoga novog domaKad čujemo riječ Božić istog trena nam naviru  asocijacije: jelka, božićne jaslice, božićne pjesme i tolika božićna jela. Malo je kršćanskih blagdana poput Božića, oko kojih se razvilo toliko bogatstvo tradicije i običaja. Mnogo toga  je što čini Božić lijepim, ugodnim, ali ništa ne može uljepšati Božić, kao dobro ljudsko srce i kao dobro učinjeno djelo. Božić je u prvom redu poruka o Božjem utjelovljenju u svijetu, Božić je događaj u kojem se nebo susrelo sa zemljom, vječno s prolaznim. Božić je uvijek kad pobijedim zlo dobrim, Božić je uvijek kad darujem svoje srce drugom. Uz vanjske Božićne pripreme važno je uvijek iznova prepoznati Isusov dolazak, koji se svaki put događa u raznim potrebama naših bližnjih, kako duhovnim tako i tjelesnim. Božić stoga postaje imperativ u svakom novom danu, a jednom godišnje o ovom blagdanu ispitujemo sebe što je s mojim Bogoljubljem i  s mojim čovjekoljubljem, nema Bogoljublja bez čovjekoljublja! Kao župna zajednica nastojimo po svojim mogućnostima primijetiti potrebne svojih bližnjih, bar one vidljive. Uz mnoge lijepe Božićne događaje u našoj župnoj zajednici, najveća radost našeg župnog Božića bila je vijest da je nama svima poznata naša župljanka Anka Zadro, dobila novi, ljepši i kvalitetniji smještaj! Prvi put u 83 godine života, živi u kući u kojoj ima WC-kupaonica  i  topla voda. O njenim životnim okolnostima moglo bi se napisati mnogo, ali to sada nije važno, važno je  samo da još uvijek postoji dobro, koje živi i blista u dobrim ljudima. Iskreno zahvaljujemo obitelji Šimuna Boškovića iz Potoka, koji je na našu zamolbu, dopustio Anki da se naseli u njegovu kuću u Potocima. Hvala i svima onima, koji potpomažu svojim prilozima njezine osnovne životne potrebe. Pred njenom nezavidnom životnom situacijom imali smo dva puta: jedan je bio (a to je najčešće i najbeskorisnije) kukati i prozivati razne državne zakazale službe ili nešto sami učiniti, mi smo odabrali ovo drugo, svjesni da smo zato i poslanu u ovaj svijet! Dok je ovakvih dobrih djela iskreno ti kažem, za nas još ima nade!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/zupapoto/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405