Zlatni pir Zrinke i Slavka Golemca

Zrinka i Slavko Golemac, Zlatni pir (1)Uz obilje radosti, molitve i zahvaljivanja Bogu u župnoj crkvi Presvetoga Srca Isusova u Potocima pedeset godina braka proslavili su 7. prosinca 2019. Zrinka i Slavko Golemac. Slavko je rođen  9. svibnja 1937. u Potocima, od oca Blage i majke Ruže rođ. Topić, u obitelji u kojoj je bilo petero djece. Zrinka rođ. Rubčić, rođena je 7. listopada 1949. u Sarajevu, od oca Slavka i Julije rođ. Hrkaš, u obitelji je bila jedino dijete. Vjenčao ih je tadašnji bjelopoljski župnik don Mate Nuić 6. prosinca 1969. god. Za to vrijeme to je vjenčanje bilo presedan, naime vjenčali su se prije crkveno pa onda civilno, što je u to doba bilo jako kažnjivo i za vjenčatelja i za mladence. Taj zakon je i danas još na snazi. Imaju dvoje djece i četvero unučadi. Obnovu bračnih zavjeta dali su u našoj župnoj crkvi pred dugogodišnjim obiteljskim prijateljem fra Mijom Džolanom. Slavko je poznati liječnik nefrolog, službovao je u Širokom Brijegu, Mostaru, Jablanici i Sarajevu. Poznanici kao i naši stariji župljani pamte Slavka ne samo kao dobrog liječnika, nego i kao istinskog svjedoka vjere iz onih olovnih i bezbožnih komunističkih vremena. Još se prepričava kako je kao student medicine boraveći u Potocima bez imalo srama ministrirao svom župniku don Cvitanu Radišiću. Neka našim zlatnim slavljenicima Bog udijeli obilje zdravlja i radosti!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/zupapoto/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405