Dječji zbor na Kupresu

Dječji zbor na Kupresu-2Nakon odlično izvedene božićne priredbe, naš zadovoljni župnik don Josip, obećao je dječjem zboru odlazak na kupreški snijeg. Cijelo je božićno vrijeme prolazilo s jednim jedinim pitanjem: “ Kad ćemo na Kupres?“ Svakodnevno se pratila vremenska prognoza. Nestrpljenju nije bilo kraja, više se nije moglo odgađati.  Konačno je došao i taj dan, subota 25. siječnja 2020. Krenuli smo na Kupres: župnik, 47 djece, dvije animatorice Romana Raič i Matea Golemac. Vrijeme u autobusu prolazilo je u ugodnom druženje kroz: šalu, priču, igru, grickanje grickalica i sve to uz konstantno pitanje koliko još ima do Kupresa. Vozeći se preko Duvna (u kojem se moglo vidjeti tek male beznačajne ostatke snijega)  svaka i najmanja hrpa snijega izazivala je pljesak i radost na dječjim licima. Konačno stigosmo na Kupres, najprije smo posjetili velebnu kuprešku crkvu, gdje nas je dočekao župnik don Tomislav Mlakić (župnikov kolega iz studentskih dana) i njegov kapelan. Nakon obilaska župne crkve i kratkog upoznavanja s povijesti Kupresa, uputili smo se do sportskog centra. Snijega doduše nije bio previše, ali ipak sasvim dovoljno da se mi južnjaci lijepo zabavimo. Na proplanku predviđenom za djecu slijedilo je: sanjkanje, vriska, smijeh, tužakanje,  sve u svemu jedan veoma uspio izletnički dan. Svi smo se vratili kući veoma zadovoljni, a posebno župnik jer smo svi nakon sklizačkih vratolomija stigli  živi i zdravi.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/zupapoto/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405