Župni susreti mladih

U odnosu na prošlu godinu, na koju se ne možemo požaliti, odaziv na ovogodišnji susret mladih u župi je udvostručen. Više od polovice srednjoškolaca dolazi na ove susrete. To su večeri međusobnog druženja mladih i njihova druženja sa župnikom. Svaki susret započinje molitvom, u nastavku slijede župnikovo predavanje te druženje uz kavu i kolače. Nezaobilazne su razne društvene igre, a osobito stolni tenis. Mladi često žele razgovarati o temama vezanim za njihovu mladenačku dob i uzrast, a ti razgovori često prerastu u debate što samo pokazuje kako naši mladi znaju misliti svojom glavom. Oni su dobar potencijal za budućnost našega naroda i Crkve. Pitanje je samo hoće li se na svom životnom putu opredijeliti za neprolazne Kristove vrijednosti ili će ići putem svjetovnih vrijednosti koje uče kako se životari i isprazno živi.

Mladi na druženju u župnoj kući

 


Potoci, 2009.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/zupapoto/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405