Radovi na župnoj crkvi

Nakon što je naša župna crkva stradala u posljednjem ratu, ona je, hvala Bogu obnovljena zalaganjem naših župljana na čelu s tadašnjim župnikom don Jakovom Renićem. Na lijepoj i uspješno obnovljenoj crkvi ostali su stogodišnji prozori, koji su doista dotrajali. Prilikom svake kiše prodirala je voda u crkvu. Nakon neuspješnog krpljenja prozora, odlučili smo se zamjeniti ih. Stari prozori, koji su bili od željeza, zamijenjeni su novim prozorima od inoxa – nehrđajućeg čelika. Prozore je izradila firma „Cimos“ u vlasništvu Ilkana Sakića. U prezbiteriju su postavljena i četiri vitraja: Duh Sveti, Sveta Obitelj, Emaus i Uskrsnuće. Ove veoma lijepe i umjetnički uspjele vitraje izradio je travnički akademski umjetnik gospodin Anto Mamuša. Troškovnik radova: izrada prozora od inoxa i postavljanje prozora 34 000,00, KM; izrada vitraja 17 000,00 KM, obrada oko prozora 3.400,00 KM, bojenje oštećenih površina 950 KM. Uređen je plato ispred kuće i crkve, a trošak tih radova je 16 666, 37 KM. Dvorišni dio između crkve i kuće poravnat je i nasuta je zemlja, a troškovi toga posla su 2.800,00 KM. Ovogodišnja akcija je uspjela zahvaljujući ljubavi i veliko-dušnosti većine naših župljana. Ne smijemo zaboraviti ni Vladu Republike Hrvatske koja nam je pomogla s 30 000 Kn i ZHŽ koja je dala 10 000 KM na čelu s dr. Zvonkom Jurišićem.


Potoci, 2009.

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/zupapoto/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405