Krštena djeca, nakon četverogodišnje vjeronaučne pripreme (djeca 4 razreda osnovne škole) pristupaju sakramentu Svete pričesti.

Sveta pričest je sakrament u kojem pod prilikama kruha i vina primamo pravo tijelo i krv Gospodina našega Isusa Krista.

Petnaestero naših prvopričesnika pristupilo je ovom svetom sakramentu u nedjelju 2. svibnja 2021. godine, pod svetom Misom u 11 sati. Sveto Misno slavlje upotpunila su razdragana dječja lica, lijepo okićena crkva ispunjena roditeljima, rodbinom i župljanima. Posebnost ovogodišnjeg prvopričesničkog slavlja bilo je to da su ove godine sami prvopričesnici uz potporu dječjeg zbora anđeoski pjevali pod svetom Misom.

Naši ovogodišnji prvopričesnici su: Petar Marić, Josip Škobić, Matea Trogrlić, Lana Milišić, Barbara Milišić, Monika Šunjić, Petra Pranjić, Lea Mikulić, Magdalena Raspudić, Nika Raspudić, Marija Marić, Klara Raič, Ivano Zovko, Srećko Zovko, Fran Krišto.

 

Pin It